Ця стаття підготовлена для керівництва та бухгалтерів Підприємств, які мають можливість та бажання зробити благодійний внесок для діяльності Програм ГО "ТУРИСТИЧНА УКРАЇНСЬКА РОДИНА".
Юридична база.
Відповідно до ст. 6 Закону № 5073-VI, благодійним пожертвуванням визначається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення заздалегідь обумовлених цілей благодійної діяльності.
Одержувач благодійної допомоги, звертається до потенційного благодійника з офіційним листом, в якому міститься прохання про надання допомоги на певні цілі (сума може бути зазначена або незазначена).
Після розгляду даного листа керівником підприємства або уповноваженою особою управління видається Наказ по підприємству про надання благодійної допомоги. У ньому вказується найменування одержувача, його реквізити, а також сума, яку вирішено йому перерахувати з розрахункового рахунку підприємства.
Виходячи з вищевикладеного, документальним підтвердженням надання благодійної допомоги підприємством будуть такі документи:
• Лист-клопотання від одержувача;
• Наказ керівника/уповноваженої особи підприємства про надання благодійної допомоги;
• Копії документів, що підтверджують внесення одержувача допомоги до Реєстру неприбуткових організацій, завірені належним чином(якщо одержувач таким є);
2. Бухгалтерська база.
Витрати на надання благодійної допомоги у повному обсязі
включаються до складу інших витрат від звичайної діяльності в періоді
надання такої допомоги.
Підставою для даного відображення є п. 5 та 6 Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", згідно з яким витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов’язань.
Благодійна допомога, надана як неприбутковим організаціям, так і
підприємствам на загальній системі оподаткування, включається до інших
витрат компанії з відповідним нарахуванням за рахунками. Відображаються такі витрати в бухгалтерському обліку за дебетом субрахунку 977 «Інші витрати діяльності» (План рахунків бухгалтерського обліку, затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 № 291). На субрахунку 977 «Інші витрати діяльності» відображаються інші витрати діяльності, які не знайшли відображення на інших субрахунках рахунку 97 «Інші витрати»,
або відображаються за дебетом субрахунку 949 «Інші витрати від звичайної діяльності» в кореспонденції з кредітом субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами».
У фінансовій звітності витрати на виплату (надання) благодійної
допомоги відображаються у формах:
Форма №2 «Звіт про фінансові результати (звіт про сукупний дохід)»
– рядок 2270;
Форма №2-м «Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва» –
рядок 100
Документ “Податкова декларація з податку на прибуток підприємства” за попередній звітний рік, рядок 04 “Об’єкт оподаткування”. Ця цифра і буде відправною точкою в наших розрахунках. Далі – все просто. Якщо ви маєте намір допомогти нашій неприбутковій організації, на яку поширюється дія підпункту 140.5.9 пункту 140.5 статті 140 ПКУ – максимальна сума благодійної допомоги без оподаткування буде становити 4% від рядка 4 Декларації. Алгоритм розрахунку “оподатковуваної” частини наступний: від суми наданої благодійної допомоги віднімаємо відсоток прибутку попереднього року (згідно пп. 140.5.9 або пп. 140.5.14 ПКУ), різницю (її позитивне значення – все, що більше того відсотка) – оподатковуємо.
Більш розгорнуто про опадаткування та можливі нюанси в статті ГО «ТИ ПОТРІБЕН УКРАЇНІ»
Документи, які необхідно оформити для надання благодійної допомоги ГО "ТУР" :
Comments